1992 yılında kurulan Strata, madencilik, tünel açma ve limanlardaki zorlu, son derece mobil çalışma ortamları için özel olarak tasarlanmış ürünler geliştiren bir teknoloji firmasıdır. ABD'nin Georgia eyaletinde bulunan genel merkezinden yönetilen Strata, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Avrupa ve Avustralya'da bulunan ofisleri ve üretim tesisleri ile dünya genelinde faaliyet göstermektedir.

Madencilik, tünel açma ve liman gibi sektörlerdeki deneyimleri sayesinde Strata, kapsamlı bir ürün portföyüne sahiptir. Bu portföy, en gelişmiş yakınlık algılama ve kaza önleme teknolojilerinden çeşitli yer altı iletişim veri ağlarına, acil durum sığınak çözümlerinden yer kontrol ve çatı destek ürünlerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsar.

Madencilikteki otuz yıllık deneyiminin ardından, Strata, öncü teknolojilerini sadece yer altı tünel açma operasyonlarına değil, aynı zamanda deniz limanı tesisleri gibi yer üstü ortamlara da taşımıştır. Strata, hem yer üstünde hem de yer altında karşılaşılan tehlikeli çalışma koşullarında müdahale ve önleme konularında dünya lideri konumundadır.
Strata'nın temel odak noktaları arasında, çalışanların güvenliği ve üretken bir çalışma ortamı oluşturmak için geliştirdiği inovatif teknolojiler yer alır. Şirket, iş sağlığı güvenliği konusundaki başarılarını, güçlü bir iş etiği, yenilikçilik ve teknolojik uzmanlığa dayandırır. Strata, bu değerlerle, müşterilerine en güvenli ve verimli çalışma ortamını sunmayı taahhüt eder.