1. Touch Free™ - Dokunmadan Kontrol Edilebilen
  2. Oil Free - Yağdan Arındırılmış
  3. Care Free- Bakım Gerektirmeyen

Tamturbo® Touch-Free ™ Turbo Kompresörleri

Tamturbo® Touch-Free ™ turbo kompresörleri % 100 yağsızdır ve piyasadaki açık ara en sürdürülebilir hava kompresörü çözümüdür. En düşük toplam sahip olma maliyetine sahip Tamturbo hava kompresörleri, bir hava kompresörüne sahip olmanın en büyük maliyetlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar: enerji ve bakım.

Müşterilerimizin kalite taleplerine cevap vermek için tasarlanan Tamturbo®; yiyecek-içeçek, elektronik, ilaç-medikal, otomotiv, tekstil ve baskı gibi yağ ile kirlenmenin kritik öneme sahip olduğu sektörlere en uygun çözümdür.%100 Yağsız Hava

Tamturbo®'da yaptığımız şey % 100 yağsız hava sağlamak. Müşterilerimizin kalite gereksinimlerini karşılamak için tüm kirli hava risklerini ortadan kaldırıyoruz.

Tipik bir "yağsız" kuru vidalı kompresörün aslında 15 galon (60 litre) yağ içerdiğini biliyor muydunuz? Buna güçlükle yağsız diyebiliriz. Neyse ki, çok daha iyi ve % 100 yağsız bir seçenek var, Tamturbo®.
TouchFree Teknolojisi

Tamturbo® hava kompresörü direkt akuple turbo teknolojisi, birkaç benzersiz ilkeye odaklanmıştır. Her Tamturbo® yağsız hava kompresörünün özünde, patentli kapasite kontrol ve işletim sistemi ve sektörde öncü olan değişken hızlı sürücülerle birlikte 3 kademeli kompresörlerin işletilmesi bulunur.

Tamturbo® tescilli Aktif Manyetik Rulmanlar (AMB), Touch-Free™ teknolojisinin anahtarıdır. Sıfır sürtünmeyle veya metalden metale temasla sürtünmesiz dönüş sağlayan bileşenler hiçbir zaman aşınmaz veya bozulmaz. AMB'ler anında tepki vererek titreşimi tamamen ortadan kaldırır. Rotasyonda ve kapasitörlerde depolanan güç, motor yavaşlayıp durana kadar yatakların enerjili kalmasını sağladığından, kendi kendini koruyan kaldırma, tesisinizin içindeki bir elektrik kesintisi durumunda hasarı da önler.Üstün Verimlilik

Tamturbo’nun dişlisiz tahrik üniteleri eşsizdir. Titanyum direkt akuple turbo çarklar asla aşınmaz ve sürtünme oluşturmaz. Değişken devirli sürücüler hava ihtiyacına bağlı olarak motor devrini ayarlayarak yüksek verimli sabit bir basınç sağlar. Tesisinizdeki hava ihtiyacında yaşaşan dalgalanmalara uyum sağlayabilmesi sayesinde verimliliğinizi artırır.
Enerji Tasarrufu

Tamturbo® %100 yağsız turbo kompresörler, geleneksel “yağsız” vidalı kompresörlere kıyasla daha iyi ve daha kalıcı enerji verimliliğine sahiptir, elektrik maliyetlerinizde önemli tasarruf sağlar. Ek olarak, "yağsız" vidalı kompresörlerin aksine, Tamturbo® hava kompresörleri aşınma nedeniyle verimliliğini kaybetmez.

Bakıma Gerek Yok

Tamturbo® Dokunmadan Kontrol Edilebilen™ kompresörlerin hayati önem taşıyan parçaları hiçbir zaman masraflı bakım gerektirmez. Bakım yalnızca hava filtresi ve O-ring değişimleriyle sınırlı kalır. Saate dayalı tipik bakımdan farklı olarak, Tamturbo® kompresörlerine yalnızca ihtiyaç duyulduğunda dokunulmaktadır. Dâhiyane bir biçimde sade tasarlanan kompresörler, herhangi bir hava kompresöründe ters gidebilecek neredeyse her şeyi ortadan kaldırmaktadır: çarklar, yataklar, tıkaçlar, yağ separatörleri, yağ pompaları, filtreler ve tabii ki de yağ.

Erişilememeyek Ömür Döngüsü

Neredeyse hiç bakım gerektirmeyen ve verimlilikte pazar lideri olan Tamturbo® kompresörler, açık ara en düşük sahip olma maliyetini sunar. Toplam sahip olma maliyeti; satın alma maliyetinin yanı sıra periyodik servis ve bakım maliyeti, onarım, revizyonlar ve tüketilen enerji maliyetlerini de kapsar. Tamturbo® kompresörler; enerji, servis, bakım, onarım ve revizyon gibi en büyük maliyet kalemlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Tamturbo’nun Dokunmadan Kontrol Edilebilen™ teknolojisiyle periyodik bakım ustalıkla en aza indirilmiştir.

Tamturbo® kompresörler, işlem sırasında üretilen ısıyı verimli bir şekilde kullanılabilir. Standart su soğutma sistemi daha kolay enerji tasarrufu sağlar; güç tüketimi, ısıtma veya başka ihtiyaçlar için kompresörün güç tüketiminin %93’üne kadar tekrardan kullanılabilir. Çoğu kompresör bu enerjiyi atmosfere salarak boşa harcar.