Merkezi Tampere Finlandiya’da bulunan Tamturbo, 2010 yılında dünyanın basınçlı hava üretmek için daha dostane bir alternatife ihtiyaç duyduğu fikrini temel alarak kuruldu. Zekice tasarlanmış mühendislik çalışmaları ile bir araya gelen benzersiz teknolojik ilerleme sayesinde, hem performans hem de daha düşük kullanım ömrü maliyeti sunan eski endüstriyel hava kompresörü teknolojilerini aşan bir dizi yağsız hava kompresörünü üretti. Touch-Free ™ teknolojisi ile güvenilir ve tamamen yağsız hava sağlayan Tamturbo kompresörler, tam olarak ihtiyaç duyulan şeyi sağlar - Just Air-Yalnızca Hava.

Tamturbo’nun mevcut ve potansiyel müşterileri, üretim süreçlerinde önemli filtreleme ve hava temizleme maliyetleri olmaksızın yağsız basınçlı havayı kullanmak isteyen dünyanın önde gelen endüstriyel şirketleridir.

Distribütörler ve iş ortakları ile tüm dünyadaki müşterlerine ulaşan Tamturbo, sektörün gereksinimlerini karşılayan ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlayan yağsız basınçlı hava çözümü ile daha temiz ve daha enerji verimli üretim süreçleri sağlayan endüstriyel bir temiz teknoloji şirketidir.