Gelişmiş Damping Algılamaları: Araçtaki damping algılama sistemi araç bilgisayarı ile entegredir. Damperli Kamyonlarda bulunan mevcut damper, araç bilgisayarına bağlı bir kabloya sahiptir. Bu kablo, Damperli Kamyon bir boşaltma görevini tamamladıktan sonra algılamamıza yardımcı olur. Dumping bilgisi daha sonra araç bilgisayarının GSM özelliği ile sistemin çalıştığı sunucuya gönderilir.

Yükleme Alanı Tanımlama (geofencing yoluyla): Geofencing araçları, araç boşaltma alanlarını belirlememize yardımcı olur. Boşaltma alanları belirlendikten ve araç bilgisayarından boşaltma bilgileri gönderildikten sonra, haritada bulunan aracın tipini ve o aracın taşıdığı malzemeyi belirleyebiliriz. Döküm alanlarının tespiti, kömür, üst toprak, sert malzeme vb. dökülen ürünlerle ilgili olmalıdır

Bütçe Hesaplama: Fleet Manager paketimizdeki mevcut modüller ile aracın bütçesini hesaplayabiliyoruz. Yük yönetimi modülü, araçların yükleme rakamlarına göre veya çalışma saatlerine göre gelir hesaplamak için kullanılır. Servis ve onarım için kullanılan parçaların maliyetlerini atölyede belirleyebildiğimiz için herhangi bir aracın bütçesi kolayca hesaplanabilir.

Araç Verimlilik Raporları: Araçların güvenilirlik raporları sistemimiz tarafından kolayca hazırlanıp özelleştirilebilir. Çalışma saatlerine ve bütçeye göre verimlilik/verimlilik raporu gibi çeşitli raporlar almak mümkündür. Bu tür raporlara sahip olmak için sağlam bir veri tabanına ihtiyaç vardır.