Verimli ve Esnek

00-254 mm arasında çaplarda yüksek kaliteli delikler açmanız gerektiğinde, DTH (delik dibi) delme en iyi ve en etkili yöntemdir. DTH delme, sert veya yumuşak kaya türlerinin çoğunda yapılabilir. Madencilik endüstrisinde (patlama deliği), su kuyusu sondajı, inşaat ve petrol ve gaz endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

DTH sondajında, matkap takımı döner ve çekiç sürekli olarak kayaya vurur. Çekiç içinde, basınçlı hava ile çalışan bir piston, matkap ucuna vurma gücünü verir. Bu, dönme hareketi ile birleştiğinde, kayanın çok verimli bir şekilde delindiği anlamına gelir.

Piston doğrudan matkap ucuna çarptığında güç aktarımı delik dibinde gerçekleştiğinden delme yönteminin adı DTH delik dibi delme diye adlandırılır. Matkap takımı boyunca minimum enerji kaybı vardır ve delikler 6.000 metre derinliğe kadar delinebilir. DTH, oldukça düz, sabit delik açan güvenilir bir yöntemdir.

Bu yöntem aynı zamanda hem çevresel hem de sosyal olarak mükemmeldir, çünkü diğer birçok sondaj yönteminden çok daha az gürültü ve titreşim üretir, bu da onu şehirlerde ve diğer nüfuslu bölgelerde yaygın olarak kullanılan bir sondaj yöntemi haline getirir.