İnşaat endüstrisinin güçlü ama kompakt bir makineye olan talebi, 14 ton sınıfında uzaktan kumandalı bir makine olan HD 710’u şekillendirdi.

160 kW Volvo motoru, 315 cfm temizleme havası ve yeni nesil 21 kW Montabert delici tabanca, zor şartlarda çalışma için 720 sınıfı makinayı öne çıkaran komponentlerdir. 4 inç delik çapı ve 3 metre delik delme kapasitesi ile taş ocağı işleri için de uygun bir ortaktır. İsteğe bağlı olarak mevcut olan kuyruk aparatı ile 28°‘ye kadar eğimli delik delme işleri için uygun teknik kapasite sağlar.

160 kW'lık bir Volvo motoru, güvenilirlik ve yakıt verimliliği açısından kendisini ispat etmiş bir motordur. Kablosuz uzaktan kumanda, operatöre büyük bir rahatlık sağlayarak tehlikeli bölgelerdeki çalışmalarda operatör ve makine için güvenli bir ortam sağlar. İki parçalı bom sistemi ile donatılmış olan HD 710, ankraj işlerinde yatay delme için yerden 6 metre yükseğe ulaşmasına imkan sağlayarak, ankrajlama uygulamalarında kolaylık sağlar.Geniş tij depolama alanı makine ile birlikte bol miktarda matkap aksesuarının taşınmasına izin verir.

HD 710, kompakt ve yüksek verimlilikle çalışan tasarım özelliklerine sahiptir.