Merkezi Helsinki Fillandiya’da bulunan Zyfra, ağır sanayi için AI, IIoT tabanlı çözümler ve robotik madencilik ekipmanları geliştirir. Madencilik, petrol ve gaz, kimya ve mühendislik endüstrilerinin verimliliğini ve güvenliğini artıran çözümler üreten Zyfra, dijitalleşme konusunda uzman mühendisler, programcılar ve veri bilimcilerinden oluşan bir ekiple müşterilerine uygun çözümler sunar.

Zyfra kendi platformu ZIIoT'ye dayalı endüstriyel dijital çözümler geliştirir ve uygular. Amacı endüstriyel ekipmanlardan ve endüstriyel sistemlerden toplanan gerçek zamanlı verilere dayalı olarak üretim yönetimine yardımcı olmaktır.

Bunun için Endüstriyel Nesnelerin İnterneti platformu ile bilgileri toplar, depolar ve işler. Zyfra ve ortakları tarafından geliştirilen dijital ürünler, üretim süreçlerini gerçek zamanlı olarak optimize ederek müşterilerinin verimliliğini ve güvenliğini artırmasına yardımcı olur.

Zyfra çözümleri, Avrupa, Güneydoğu Asya, Afrika, CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkeleri, ve Latin Amerika'daki 474 endüstriyel tesiste faaliyet göstermektedir.