Bburg HD 1210 ve HD 1460 serisi ile, kendini kanıtlanmış makine konseptine entegre edilmiş yeni teknolojilerle öne çıkıyor.

Yeni tahrik sistemi konsepti, sondaj sırasında 1500'den az motor devri ile iş yapabilme özelliğidir. Enine kurulu güç paketi, yeni nesil Volvo motoru tarafından tahrik edilir. Bu motor 11 litrelik deplasman ile makineye maksimum 14,5 m3/dakika hava debisi sağlayacak güce sahiptir. Bu, her iki modele de deliği fazla hava ile düzgün bir şekilde temizlerken gevşek ve kırık zeminde delme olanağı verir.

Düşük devir konsepti ve matkap durumuna göre temizleme havasını sürekli olarak kontrol ederek motor yükünü uyarlayabilme yeteneği ile HD 1210 ve HD 1460 eşit derecede yakıt verimliliği olan güçlü makinalardır. BBURG matkap mantık kontrol sistemi ve güçlü 30 kW Montabert delici tabanca, yüksek penetrasyon oranlarını ve düşük matkap metre maliyetini garanti eder.

Kullanıcı dostu dokunmatik ekran konsepti ve tek kollu delik delme kontrol sistemi, kulanım kolaylığı ile benzersiz bir verimlilik sağlar. Diğer modellerde olduğu gibi BBURG, benzersiz bir servis dostu bakım konsepti yaratmıştır, bu da rakipsizdir.