Merkezi Mittenwalde Almanya’da bulunan Bburg, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği kaya delicileri ile madencilik ve inşaat sektöründe üretkenlik, işletme güvenliği ve maliyet etkinliği sağlar. Müşteri odaklı mühendislik ve tasarım odaklı yaklaşımı ile ürettiği makineler, her uygulamanın gereksinimlerine göre özel uyarlama seçeneğine sahiptir.

5 farklı tepeden darbeli makinesinden oluşan ürün gamı 64 mm'den 152 mm'ye kadar delik çapındaki taş ocak ve maden uygulamalarını, iki adet delik dibi darbeli makineleri ise 89 mm'den 219 mm'ye kadar delik çapındaki taş ocak ve maden uygulamalarını kapsar.

Zorlu kullanım şartlarına odaklı ekipman tasarımı ve birinci sınıf bileşenlelerin kullanımıyla dayanıklı ürünler üretir. Bburg yüzey delme işleminde iş güvenliğini sağlamak için, delme sırasında ilerlemenin yakınında hareket eden personeli algılayan patentli bir sensör tabanlı sistem olan Görünmez Kafes'i geliştirmiştir. Makinelerini en son endüstriyel standartlara göre tasarlarken, müşterilerinin çalıştırması için basit tutan Bburg, müşterileri için değer yaratır.